Mobil Uyumlu İnternet Siteleri

2018 yılı itibariyle artık insanların %70 gibi bir bölümü cep telefonlarıyla İnternet‘e giriyorlar, böyle olunca mobil uyumlu web siteleri artık bir seçenek halinden çıkıyor ve bir zorunluluk haline geliyor. Son yapılan istatistiklerde bunu doğruluyor çünkü, cep telefonundan internete giren kullanıcıların %90’a yakın bir kısmı eğer girdikleri site mobil uyumlu değilse anında siteden çıkıp alternatif sitelere yönleniyor.

7 milyardan fazla dünya nüfusuyla, cep telefonu ve tablet kullanıcısı sayısının 2019’a kadar 5 milyardan fazla olacağı tahmin ediliyor. Bunun nedeni, cep telefonunda masaüstü veya dizüstü bilgisayardan daha fazla arama yapılmasıdır.

Mobil Uyumlu Web Siteleri

Mobil Uyumlu İnternet Sitesi Nedir?

Eski tarz siteleri icelemek tam bir işkenceydi, öyle ki elinizle okumak istediğiniz bölümü büyütmek kaydırmak v.s zorunda kalırdınız. Oysa şimdi Mobil uyumlu bir web sitesi, daha küçük ekranlarda (akıllı telefonlar ve tabletler gibi) düzgün şekilde görüntülenecek şekilde biçimlendirilmiştir. Web siteniz açıldığı ekrana göre kendini ayarlar, geniş ekranlarda yan yana dizilen resimler ve yazılar, cep telefonu gibi dar ekranlarda alt alta dizilir. Böylelikle ziyaretçileriniz mobil sitenizde çok daha kolaylıkla gezinerek aradıkları içeriğe çok daha kolay ulaşabilirler.

Mobil Uyumlu Web Sitesinin Getirdiği Avantajlar

Ekrana uyan okunabilir ve daha büyük metin boyutu ve içeriği
Kullanıcılar ekrandaki bilgiyi okumak için ekranı büyütmek zorunda kalmaz
Geniş dokunma duyarlı butonlar
Yüksek hızda açılış ve indirme hızı
Google indekslemesinde avantaj

Günümüzde müşterileriniz / ziyaretçileriniz hareket halinde bile sürekli çevrimiçi bilgi için en kolay erişim olarak mobil cihazlar kullanılmaktadır. Web siteniz mobil uyumlu değilse, potansiyel müşterileriniz sitenizi kullanmaya çalışacak ve sitenize girdiklerinde hayal kırıklığına uğrayacaklardır, bu da alternatif sitelere yönelmek zorunda kalacaklardır. Bu nedenle mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak, daha geniş bir kitleye ulaşma ve daha büyük bir müşteri tabanı oluşturma konusunda çok ama çok önemlidir.

Mobil Uyumlu Web Siteleri

Google İçin Mobil Uyumlu Sitenin Önemi

Mobil cihazlara uygun web siteleri, yalnızca mobil kullanıcılar için önemli değildir, aynı zamanda Google, bir işletmenin sitesinin mobul uyumlu olup olmadığına büyük önem vermektedir. Mobil cihazlara uygun bir siteye sahip olmak, organik arama sonuçları için oldukça önemlidir. Çünkü Mobil cihaz kullanan kitle yukarıda dediğimiz gibi mobil uyumlu web sitelerini tercih ederek işlerini orada gördükleri için web sitenizin trafiğini ve genel çevrimiçi varlığını potansiyel olarak yüksek oranda etkileyecektir. Google gibi arama motorlarının en önemli değerlendirme kriterlerinden birisi de budur. Yani kullanıcıların girdikleri internet sitesinde ne kadar kaldıkları.

Mobil Uyumlu Web Sitesi Artık Olmazsa Olmazdır.

Ajans 312 Web Tasarım Hizmetleri olarak, web sitenizi, profesyonel bir tasarımla, tüm cihazlara uygun bir görüntü yapısına, Google arama motoruna uyumlu altyapısıyla indekslenma şansınızı artırmaya talibiz, pişman olmayacaksınız.

Şimdi iletişime geçin 0312 369 04 36 – 0507 237 87 76

Paylaş